C o s ł y s z y s z ? Czy słyszysz to, co teraz do Ciebie mówię? Czy słyszysz swój oddech, subtelne dźwięki otoczenia? Może gra radio, pierwsze krople deszczu zapowiadają ulewę lub ktoś w oddali hałasuję z nieznanego Ci powodu?

W s ł u c h a j s i ę . Czy te dźwięki Ci się podobają? Posłuchaj ich jeszcze raz, zauważ jak brzmią razem. Czy czujesz się częścią świata tych dźwięków?

Czy nie utkwiła Ci w głowie jakaś melodia, którą teraz nucisz bezwiednie?

Czy słyszysz siebie, swoje myśli?

C o c h c i a ł b y ś u s ł y s z e ć ? Szum morza, las, tętniące życiem miasto, ciszę małej stacji kolejowej, ukochaną osobę? Zacznij układać w głowie kompozycję z dźwięków, które lubisz. Czy ta muzyka jest przyjemna? Czy myślisz, że Twój świat dźwięków jest taki sam jak osoby obok Ciebie? Podziel się z nią swoimi myślami, zapytaj o jej dźwięki. Co słyszy?

Pionierska Records i PupZemli zapraszają na warsztaty, happeningi i koncerty w ramach festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar.

W ł ą c z s i ę – weź udział w serii spacerów dźwiękowych, prowadzonych przez artystów z Polski i Ukrainy. Każdego dnia spotkamy się w innym miejscu i o innej porze. Wspólnie przemierzymy audialną przestrzeń Białegostoku, wykonując ćwiczenia dźwiękowe i kompozycje eksperymentalne. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w sprzęt do nagrywania i dziennik dźwiękowy.

Terminy i lokalizacje spacerów:

1. Dworzec Fabryczny Białystok, wraz z osiedlami "Wygoda" i "Bojary" (1 Wrzesień / 17:00-21:00)

2. Rezerwat „Las Zwierzyniecki" (2 Wrzesień / 20:00 - 0:00)

3. Okolice Miasteczka "Supraśl" (3 Wrzesień / 14:00 - 18:00)

4. Droga wzdłuż Białostockiej rzeki „Białka” (4 wrzesień / 8:00 - 12:00)

4 września o 19:00 w Klubie FAMA odbędzie się koncert podsumowujący naszą pracę warsztatową. Wystąpią artyści dźwiękowi z Polski i Ukrainy.

Pod tym linkiem możecie się zapisać na bezpłatne warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy na stronę internetową www.listentotheeast.com, na której codziennie zamieszczać będziemy wykonane w ramach warsztatów nagrania terenowe, relacje ze spacerów i inne informacje o projekcie.


ORGANIZATORZY / PATRONI MEDIALNI

ORGANIZATORZY / PATRONI MEDIALNI